İnşaat Kurutma hizmetinde iş makinelerinin en çok kullanıldığı alanlar genellikle inşaat alanları olduğunu söyleyebiliriz. İşinde öncü olan inşaat firmalarının binaları nasıl bu kadar çabuk diktiğini hiç düşündünüz mü? Koskoca yapılar alış veriş merkezleri ya da çok katlı binalar nasıl bu kadar çabuk dikilebiliyor. Cevabı aslında çok basit inşaatı yaparken betonu kurutarak… İnşaat nasıl kurutulur diye aklımıza bir soru gelmiyor değil. Eskiden bir bina yapılacaksa yaz ayları tercih edilir yaz geldi mi her yerde yükselen binaları görürdük bu işin kışın yapılamayacağını düşünürdük. Evet aslında yazın inşaatın kuruması daha kolay fakat yine de bir bekleme süresi olurdu. İşinde öncü olan inşaat firmaları her mevsimde nasıl inşaata devam edebiliyorlar? Bu sorunun cevabı da inşaatın çabuk kurumasına bağlayabiliriz.

nem alma cihazı

İnşaat Nasıl Kurutulur ve Faydaları Nelerdir?

Bu sorunun en iyi cevabı nem kurutma cihazı kullanılmasıdır. Evet yanlış duymadınız nem kurutma cihazıyla inşaatınız rahatlıkla kurutulabilir. Üstelik inşaat malzemelerinizden hiç birine zarar gelmeden bu işlem tamamlanır. Eğer nem kurutma cihazınız yoksa inşaatınız için yaz aylarını beklemek zorunda kalırsınız. Düşünün haziran ayındasınız inşaatınıza başladınız inşaatın ikinci katına çıkabilmek için bekliyorsunuz ve yağmur yağmaya başladı. Mecburen inşaatınızın yapımını durdurmak zorunda kaldınız. Burada ki zararınızı kısaca açıklamak gerekirse hem vakit kaybı hem de para kaybı yaşayacaksınız. Vaktiniz kaybolacak çünkü yağmurun ne zaman duracağını ne zaman uygun hava koşullarının oluşacağını bilemezsiniz. Nakit kaybınız olur bu süre içerisinde çalışan işçileriniz ücretli izin yapmış olurlar. Birde üstelik bonusunuz var. İnşaatınız yavaşça yağmur suyunu emmeye başlar ardından oluşan nem kullandığınız malzemelerde çürümeye sebep olur. Bu kadarla kurtulursanız yine iyi çünkü ileride bu inşaatınızda yüzde doksan civarında rutubet oluşacaktır. Kısacası meydana getirdiğiniz yapıyı tamamladığınızda sağlam olmayacak ve daha sonrası için tehlikeli bir durum oluşturacaktır.

Yine de olsun diyorsanız nem ve rutubetin tehlikelerinden haberinizin olmadığını düşünüyoruz. Rutubet ve nem sağlık açısından astım romatizma ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olduğunu unutmayın ve bu durumdan en çok çocuk ile bebekler etkilenip kalp rahatsızlıkları bile yaşayabilmektedirler. Yinede inşaatınızı tamamladınız ama rutubeti önleyemediniz bir süre sonra inşaatınızda ki eşyaların (inşaatınızın bir konut projesi olduğunu düşünelim) mesela koltuk ya da gardolap gibi ahşap içeren ya da banyo mutfak gibi tesisatın gün geçtikçe çürüyebileceğini hatta ilerleyen zamanda tavan ya da duvar sıvası gibi kalın sıvaların düşebileceğini bu sıraca can kaybının bile yaşanabileceğini unutmayın. Diyelim ki hiçbir eşya küflenmedi sıvalar çatlamadı ya ada düşmedi. İnşaatınızın nemden dolayı elektrik tesisatının zamanla bu nemden etkilenip yangın durumunun ortaya çıkabileceğini düşündünüz mü? Bu inşaatın içerisinde sevdikleriniz olmayabilir.

Ama sevdikleriniz kadar önemli bir şey var unutmayın bu da itibarınız. Sizden daha sonra kim ev almak isteyebilir? İnşaat kurutma işlemi aslında sizin için büyük bir kazanç sağlamaktadır. Dediğimiz gibi eskiden inşaatları güneş ışınlarıyla kurutuyorduk ve her bölgenin eşit zamanda kurumadığını söyleyebiliriz. Gün geçtikçe gelişen teknolojiyle artık inşaat kurutma işlemini en son teknolojiyle yapmayı sağlayan Kurutek her daim bu konuda yanınızdadır. Güneşin çıkmasını beklemeyin inşaat kurutma işlemi için Kurutek ile iletişime geçin hem vakitinizden hem de paranızdan olmayın. İşinizi şansa bırakmayın. Amacımız yüksek performanslı cihazlarımızla inşaatınızın nemini hızlı bir şekilde almak olup size bolca vakit kazandırmaktadır. Siz vakit kazandıkça işlerinizi daha çabuk halledip diğer işlerinize geçebilirsiniz. İşte büyük inşaat firmalarının arkalarındaki en önemli sırrı inşaat kurutma cihazlarında saklıdır. İnşaat kurutma işlemi aslında yüksek performansta hızlı bir şekilde nem alma işlemidir. Bu işlem yüksek hızda çalışan nem kurutma cihazları ile sağlanmaktadır. Bu cihazı kullanan firmalar daha kaliteli inşaatlar yapabilmektedir.

nem kurutma

Kurutek’ in İnşaat Kurutmada ki Yeri Nedir?

İnşaat kurutma yani inşaat nemini kurutma cihazları nem kurutma cihazlarının olduğunu biliyoruz. Bu kurutma cihazları nemin giderilmesi kalın betonların kurutulmasını sağlayan özel cihazlardır. Bu cihazları rahatlıkla kullanabilirsiniz hem güvenlidir hem de hızlı çalışması sebebiyle tercih edilmektedir. Artık nemin kuruması için zamana değil kuvvetli bir ısıtıcıya ihtiyaç vardır. Yani betonun kuruması için güneşi beklemek inşaatın kurumasını sağlamak artık geride kaldı. Artık son derece modern gelişmiş kurutma cihazlarımızdan birini tercih etmeniz için çok fazla sebebiniz var. Şöyle oluyor ki betondaki nemi ve ıslaklığı gidermek için uygun derecede ve eşit bir şekilde ısıveren bir Kurutek inşaat kurutma ve nem giderme cihazları ile inşaatınızı bitirme süresini oldukça kısaltabilir veya beklenmesi gereken süreyi yarı yarıya düşürebilirsiniz. Sadece zamandan değil işten ve iş gücünden tasarruf etmiş olursunuz. Kurutekten alacağınız desteğin öncesi ve sonrası vardır bunu unutmayın. Sadece satış değil kiralama olanakları ve uygun fiyat avantajları ile daima diğer markalardan ayrı bir kategoridedir.

Üstelik yetkili arkadaşlarımız size uygun olan cihazı seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Cihazı seçmek neden önemli diye soracak olursanız da cevabı çok basit diyelim ki alanınız çok büyük ve oda kurutma cihazını seçtiniz bu sizin için yine vakit kaybı olacaktır. Bu yüzden uygun cihazı bulmak çok önemlidir. İnşaat Kurutma işleminin profesyonel yöntemler kullanılarak yapılması hem ekonomik açıdan hem de zamandan tasarruf ederek inşaat yapım aşamasını oldukça hızlandıracaktır. Geçmişte yapılan kurutma işlemlerini unutun kuruma süresini beklemeyi unutun eski yöntemleri bir kenarıya bırakın ve teknoloji ile tanışın. Bekleyerek kurumasını sağladığınız inşaatlardan verim almanız oldukça zordur. Her açıdan bir sorun yaşayabilir ve ilerisinde de sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kendiliğinden inşaatın kurumasını beklerseniz bu size vakit kaybettirecektir . Aylarca bile bekleyebilirsiniz bu bekleme süresi içerisinde nemin kaybolup kaybolmadığını da bilemezsiniz. Bu durumda kurumadan yapılan inşaatların malzemeleri içten içe çürüyecek ve ilerleyen zamanda rutubet ve küf kaçınılmaz olacaktır.

Kısa süreli olmasa da uzun süre içersin de olumsuz yönde etkileneceğinizi söylemeliyiz. Yapıların ve malzemelerin en büyük düşmanı nem ve ıslaklıktır. Binaların yapımında su önemli bir kaynaktır. Ama kurumayan ıslaklıktan arındırılmayan yapılar sağlıklı değildir. Malzemelerin yapısı bir yıl içerisinde bozulmaya başlamış yapının ömrü kısalmış ve sonucunda da maddi manevi büyük kayıplar yaşamak kaçınılmaz olacaktır.

Kurutma İşlemlerinde En Yüksek Verimi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapım aşaması uzun süren inşaatların kısa sürede bitmesini ve en iyi verimi almak istiyorsanız kendi kendine kurumasını beklemeyin. Ülkemizde artık yapı sektöründe kullanılan bir çok profesyonel inşaat kurutma cihazı var. Firmamız bu cihazlara kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. İsterseniz kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Maddi manevi kayıpları önlemek için sizin yanınızdayız. Bunun için de inşaat kurutma kiralama hizmetimiz içerisinde yer verdiğimiz ürünlerimiz kesinlikle inşaat alanlarında ve şantiye alanlarında kullanım için tasarlanan ve kurutma kapasiteleri oldukça büyük bir güce sahip olan kurutma cihazlarıdır.

Binalardaki yapım aşamasında yapılan bütün işlemlerde kurutma işleminin yapılması sadece konut bitiminde değil aynı zamanda yapının yapım süresinde de masraflarınızı yarı yarıya düşürmek için tercih edilmesi gereken bir işlemdir. İnşaat kurutma kiralama firması olarak her yönden tasarruf etmek istiyorsanız sadece ileriye yönelik ve sağlam bir inşaat meydana getirmek istiyorsanız kiralık olarak temin edebileceğiniz inşaat kurutma cihazlarımızı inceleyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazemizde profesyonel ekip arkadaşlarımız sizin için uygun ürünü seçmeye yardımcı olacaktır.

beton kurutma cihazı

İnşaat Kurutma İşlemi Neden Yapılmalı ?

Kurutma işlemi yapılmayan yapımına devam edilen inşaatların yapım aşmasında ıslaklık ve neme bağlı olarak ıslanan malzemeler çok büyük bir beklenti duymamak gerekmektedir. Bu malzemeler oldukça verimsiz olacağından sizlerin daha fazla malzeme kullanmanızı sağlayacaktır. Yapınızdaki betonların şap uygulamaların  yapıldığı zeminler kurutulmadan yapıldığında bir süre sonra bu yapı malzemeleri kabarıp şişerek yapınızdan ayrılacaktır. Yapının kendiliğinden kurumasını beklerseniz hem nemin bittiğinden emin olamazsınız hem de bu durum size vakit kaybettirir. Kuruma işlemini doğal akışa bırakırsanız hem yapının teslim süresinin uzamasının sizleri sokacağı zor durumun yanı sıra aynı zamanda kurutma işleminin de net ve kesin olarak yapılıp yapılmadığını da bilemeyebilirsiniz. Aslında burada en önemli olan konu inşaatın dış yüzeyinin kuruması değil beton ve diğer yapı malzemelerinin kuru olması oldukça inşaatınızın sağlamlığı ve kullanım ömrü açısından da oldukça önemlidir. Kurutma cihazlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir profesyonel olarak destek ekibimiz her daim hizmetinizde olmaktan gurur duyacaktır.

  • Ev Tipi Nem Alıcılar
  • Sanayi Tipi Nem Alıcılar
  • Elektrikli Isıtıcılar
  • Mazotlu Isıtıcılar
  • Ev Tipi Nem Alıcılar

İnşaat Kurutma Makineleri

KT-850 Nem Alma Cihazı

68,899.00
Ürün satın al