Genel

Yüksek Nem Oranı Hangi İllerde? 

En Yüksek Nem Oranı Hangi İllerde? 

En yüksek nem oranı ülkemizde Karadeniz kıyılarındadır. Türkiye’nin en yüksek nem oranına sahip ili Rize’dir. Yoğun nem yaşam kalitemizi düşürür. Peki nem ile başa çıkmak için ne yapılabilir? Nemin olumsuz etkilerinden kurtulmak için nem alma cihazı kullanılabilir. Nem alma cihazı havadaki nemi kurutarak rutubet ve küflenmenin önüne geçer. Rutubet oluşumuna yatkın mekanlarda nem alma cihazları ortamdaki nemi ideal dengede tutmaya yardımcı olur. Bu sayede yaşam kalitesi artar ve daha konforlu hale gelir.  

Ev Tipi Nem Alma Cihazı

En çok rağbet gören nem alma cihazı ev tipi nem alma cihazıdır. Ev tipi nem alma cihazı kolay kullanımı ve düşük maliyetiyle birçok açıdan çok kullanışlıdır. Soğuk havayı kompresör yardımıyla çeker ve su oluşur oluşan su hazneye damlar. Bu çalışma şekliyle kapalı ortamlarda, evlerde bulunan banyo, mutfak ve yatak odalarında kullanım için idealdir.

Sanayi Tipi Nem Alma Cihazı

Sanayi tipi nem alma cihazları gelişmiş sektör altyapılarına hizmet verir. Bazı iş yerlerinde nem dengesi çok önemlidir. Bu yerlerde ortaya çıkabilecek rutubet maddi olarak sorunlara yol açabilir. Bunun için profesyonel sanayi tipi nem alma cihazı kullanılmalıdır.

Nem Alma Cihazının Avantajları

Evlerde en çok nemi banyo, mutfak ve insanlar üretir. Bu nem  başta solunum yolu hastalıkları gibi sağlık sorunlarına sebep olur. Ev tipi nem alma cihazları ise havadaki nemi kurutarak bu gibi sağlık sorunlarını engeller. İnsan sağlığının dışında evlerin duvar, yer , tavan gibi yapısal parçalarını da önlem alınmazsa rutubet zaman içinde bu yapıların ıslanarak/nemlenerek küflenmesine yol açar.