Genel

Endüstriyel Nem Alma Cihazı

KAPAK17

•             Tarım sanayisinde tohumların bulunduğu depo, hangar gibi alanlarda nem olmaması için endüstriyel nem alma cihazlarımız kullanılır. Aynı zamanda hasat edilmiş meyve, sebze ve türevlerinin de uzun süre depolarda muhafaza edilmesi içinde nem olmayan bir ortam gerekmektedir. Nemin olmaması için de endüstriyel nem alma cihazını kullanmanız lazım.

•             Ekstraktif Sanayisinde hava, su ve topraktan mal çıkarılması ile ilgilidir. Ekstraktif endüstrilerin ürünleri ham olarak gelmekte ve imalat ile inşaat endüstrileri gibi alanlarda işlenmek üzere kullanılmaktadır. Örneğin kömür madeninin çıkarılıp işlenmesi gibi. Kömür gibi ekstraktif maddelerin nem ile aynı ortamı paylaşmaması gerekmektedir. Endüstriyel nem alma cihazlarımız bu duruma izin vermemektedir.

•             İmalat Sanayisinde bitmiş ürünler, çeşidine göre tüketim malları ve üretim malları olarak kullanılabilmektedir. Şeker, kimya, kağıt, tekstil endüstrileri bu alanın içerisinde yer almaktadır. Bu ürünlerden özellikle şeker gibi gıdaların üretiminde nem olmayan bir ortam gerekmektedir.  Bu ortamın sağlanması içinde Endüstriyel Nem Alma Cihazı gerekir.

nem alma cihazı

•             İnşaat Endüstrisi, yol, baraj, kanal, köprü, bina gibi yapıların inşaat işlerini kapsamaktadır. Bu endüstri, diğer endüstrilerden ayrılmaktadır. Bu ayrımın nedeni, diğer alanlarda ürünün tek bir yerde üretilmesi ve başka bir yerde satılabilmesidir. İnşaatlarınızın bitirme hızını arttırmak için endüstri tipi nem alma cihazlarımızı kullanabilirsiniz. Beton ve şapın içindeki fazla suyu haznesinde topladığı için inşaatlarınızda fark edilebilir derecede hızlanma sağlar.

•             Kozmetik Endüstrisi, makyaj malzemeleri, parfümler, deodorantlar gibi ürünleri kapsar. Bu ürünlerin kimyasal yapısının bozulmaması çok önemlidir ve nem bu tarz ürünlerin kimyasal yapısını bozar. Bu tarz korkutucu durumlar yaşamamak için endüstriyel nem alma cihazı kullanımı şarttır.

Yani kısaca nem, üretimi yapılan çoğu ürünün kara bulutu oluyor. Bu durumu çözmenin en kısa ve kesin çözümü “Endüstriyel Nem Alma Cihazı” kullanmaktır.  Kurutek firması olarak nem alma cihazı kiralama ve satın alma seçenekleri ile hizmetinizdeyiz.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler