Genel

Ev Tipi Nem Alma Cihazı 

Havadaki su buharı miktarına nem denir. Nem, bölgesel iklim koşullarına bağlı olarak değişir. Düşük nem ile bu, insan sağlığı üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir. Düşük nemli alanlar kuru cilt ve boğaza neden olabilir. İdeal nem oranı %30 ile %50 arasındadır. Evinizdeki nemi dengelemek çok önemlidir. Sonuçta, aşırı nem çeşitli hastalıklara neden olabilir ve  rutubete neden olabilir.

Aşırı nem birçok ciddi hastalığa neden olur. Özellikle birçok akciğer hastalığı ıslak ve nemli koşullardan kaynaklanır. Mikropların nemli bir ortamda kolayca çoğalabileceğini unutmayın. Nemli ortamlarda da birçok ciddi hastalığa neden olur. Evde veya işte soluduğunuz havanın kalitesine dikkat edilmeli ve nem alma cihazı kullanılmalıdır.

Nem Alma Cihazı Yaşam Kalitesini Artırır

Çok yaygın olan bir yöntem havalandırma kullanmaktır. Dışarısı genellikle içeriden daha ıslaktır ve nemin dışarıdan girmesine izin verir. Kışın ortamın dört  kez havalandırmak gerekir. Bu süreç çalışanlar için neredeyse imkansızdır. Özellikle metal endüstrisinde ve kalabalık çalışma ortamlarında aşırı nem birçok probleme neden olabilmektedir. Bunun için sanayi tipi nem alma cihazı kullanılmalıdır.

Nem alma cihazları kuru bir ortam oluşması için  çalışır. Duvarlarda küf oluşumu, su hasarı, yeni binalar, rutubetli duvarlar, kötü kokular, paslanma ve sağlıksız durumlarda nem alma cihazlarının kullanılması doğru çözümdür.

EV TİPİ NEM ALMA CİHAZI KT12D

Ev Tipi Nem Alma Cihazının İşlevi

En çok tercih edilen nem giderici ev tipi nem alma cihazı, kullanımı kolay bir cihazdır. Bir buzdolabı gibi soğutucu ile çalışırlar. Soğuk hava kompresör tarafından çekilir, su oluşur ve hazneye damlar. Bu çalışma şekli sayesinde kapalı odalar, banyo, mutfak veya yatak odası gibi kapalı alanlar için uygundur. Böylelikle ortam ideal nem oranına kavuşmuş olur.