Genel

Evdeki Rutubetten Nasıl Kurtulurum?

Evdeki Rutubetten Nasıl Kurtulurum?

Evdeki Rutubetten Nasıl Kurtulurum? ‘un cevabını merak ediyorsanız hemen konuya değinelim. Öncelikle rutubet kaynaklarını, sonrasında bu kaynakların nasıl kurutulacağına dair bilgi paylaşalım.

Evdeki Rutubetten Nasıl Kurtulurum?

Burada bahsi geçen ana rutubet kaynakları doğrudan suyun sızdığı yeri kastetmektedir. Hemen cihaz satınalmak için tıklayın.

  • Çatlak / Sızdıran su tesisatı
  • Sifondan sızan su
  • Sıhhi tesisat sorunları
  • Üst komşu tesisat sorunları
  • Apartman tesisat sorunları

Çatlak / Sızdıran Su Tesisatı

Doğrudan yapınızın herhangi bir kısmında musluk kaçırması, boru çatlaması gibi sebeplerle zemine veya doğrudan duvara su sızması en temel rutuhet ana kaynaklarındandır.

Sifondan Sızan Sular

Tuvalet ve banyo tesisatı duvar içinde yapıldığından pek görünmese de bunlarda zamanla aşınabilir veya haşerat (böcek, fare, vb.) sebebiyle aşındırılarak su kaçağına sebep olabilir. Zorlamalar, çekiştirmeler gibi fiziki etkilerle de bu tesisatlarda sorun ortaya çıkabilir.

Üst Komşu Tesisat Sorunları

Sizin dairenizde bir sorun olmaması rutubet olmayacağı anlamına gelmez. Üst komşunuzla iyi geçinerek sürekli temasta olmanız da önemli keza onların katından sızacak bir su akışı, yerçekimi etkisi ile size inecek, sizin duvarlarınızda yol bulduğu yerden patlayacaktır.

Apartman Tesisat Sorunları

Apartmanın sadece bir-iki katında sorun olabileceği gibi müteahhit kaynaklı tüm binada ortak sorunlarda meydana gelebilir. Bunun en temel belirtisi tüm katlarda aynı bölgede, benzer şekilde rutubetlenme ve alt katlara indikçe artan şekilde şiddetlenme durumu gözükmesidir.

Bu durumda en kat kattaki konutlarda, tüm binadan sızan su durumu varsa öncelikle rutubet kaynakları durdurulmalı, tüm tesisat apartman olarak ele alınıp topluca sorunları giderilmelidir. Sonrasında katlara güçlü ev tipi nem alma cihazları konularak, rutubetin seviyesine göre 2 ile 7 gün arası rutubet alma uygulaması yapılmalıdır.

Bu şekilde bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçerek destek alın. Nem alma makinalarını hem satılık hem kiralık şekilde sunmaktayız.

Kurutek Nem Alma Cihazları – Türkiye’nin en köklü nem alma makina üreticisi firmadır. Evinizdeki rutubet problemini çözebilmeniz için kullanışlı, hafif, dekoratif ve teknolojik ürünler üretir. Teknik destek departmanı da bulunan firmamız ile iletişime geçerek sorununuzu anlatabilir, özel durumunuzla ilgili teknik destek alabilirsiniz.