Genel

Oda Nem Kurutma

Oda Nem Kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir. Oda nem kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.Evinizde meydana gelen rutubetin ve nemin tesadüfen ortaya çıkmadığını söylemek isteriz. Evinizde yaptığınız bazı yanlış davranışlar sebebi ile odalarda hızlı bir şekilde nem oluşumuna sebep olabilirsiniz.Özellikle kışın çamaşırlarınızı kurutmak için tercih ettiğiniz odanızda nem oluşumu daha hızlı meydana gelmektedir.Bunun da sebebi ise ıslak olan çamaşırların nemi etrafa yaymasıdır. Sürekli olarak çamaşır odasında nemli çamaşırları bulunduruyorsanız ve oda havasız kalıyorsa sadece nem sorunu ile değil aynı zamanda rutubet oluşumu ile de karşı karşıya kalabilirsiniz.Özellikle çoğu evde en büyük sorunlardan birisi de pencerelerdeki sorunlardır. Yazın pencerelerin sürekli açık kalmasının yanı sıra kışın da iyi kapanmayan ve hava alan pencerelerden dolayı evinizde nem sorunu meydana gelebilmektedir.

Odalardaki Nem ve Rutubet Neden Ortaya Çıkar?

Her odada farklı oranlarda nem bulunabilir. Bunun da en önemli sebeplerinden birisi de özellikle daha çok ısınan ve su ile daha çok uğraşılan alanlarda nemin daha hızlı meydana gelmesidir. Özellikle banyonun yanındaki odanızda rutubet oluşumunu daha sık görebilirsiniz. Bunun için de nemli olan odanızdaki nemi tamamen gidermek için sadece kurutma cihazını kullanmanız yeterli olacaktır.Sürekli vakit geçirdiğiniz odada nemli bir havayı solumanız sizlere de zarar verecektir.Oda nem alma için tercih edebileceğiniz cihazları 24 saat sürekli olarak çalıştırabilirsiniz. Üstelik ev için üretilen nem giderme cihazları sessiz çalışma özelliği ile de sizleri ve sevdiklerinizi de rahatsız etmeyecek kadar konforlu bir kullanım sunmaktadır.Oda Nem Alma için sadece cihaz kullanımı da yeterli olmayabilir. Bunun için de ilk olarak nemin sebebini bilerek buna uygun bir çözüm yolu izlemeniz gerekmektedir.

Pencerelerinizde veya çatınızdan kaynaklı bir soruna bağlı olarak nem meydana geliyorsa sadece cihaz kullanımı nemi gidermede yardımcı olamayacaktır.Cihazı kullandıktan sonra belirli bir zamanın ardından yeniden nem sorunu ile karşı karşıya kalmamak için belirli hasarları onarmanız gerekmektedir.Evinizdeki herhangi bir oda da sadece nem değil aynı zamanda rutubet sorununu da yaşıyorsanız daha yüksek bir kurutma kapasitesine sahip cihazı tercih etmelisiniz. Böylece en derin yerlerdeki rutubeti de kolaylıkla kurutabilirsiniz.Mutfak veya ambar olarak kullandığınız odalarda meydana gelen nem, beklemediğiniz sorunları da beraberinde getirecektir.Gıdalarınızın erken bozulması, mobilyalarınızın kokması, halılarınızda meydana gelen ufak böcekler veya kullanmadığınız ürünler ve eşyalar üzerindeki lekeler ciddi bir boyuta ulaşmış nem sorununu yaşadığınızın bir göstergesidir.

nem alma cihazı

Odadaki Nemi Almada Hangi Cihazlar Tercih Edilmelidir ?

Oda nemi alma cihazı kullanarak rutubet oluşumunu engelleyebileceğiniz gibi sürekli devam eden veya dönem dönem meydana gelen nemi de giderebilirsiniz.Nem sanıldığının aksine sadece görünen yerlerde meydana gelmez. Özellikle odalarda parkelerin altında ve mobilyalarınızın içlerinde nem birikmesi yaşanabilir.Bunun için nemin kaynağını tespit etmekte zorlanabilir veya yanlış yerleri kurutma işlemi yapabilirsiniz.Oda Nem Kurutma işlemini yaparken firmamız aracılığı ile seçeceğiniz kurutma cihazları ile odayı ve içerisindeki tüm eşyalarınızı da etkili bir şekilde kurutmanız mümkündür. Nem kurutma cihazı seçiminde sadece ev tipi olan herhangi bir cihazı seçmemelisiniz.Bu noktada önemli olan odanızın veya evinizin büyüklüğüne göre bir kurutma cihazı seçmenizdir. Sadece nem ve rutubet giderme için özel olarak tasarlanarak üretilen bu cihazlar ile sizler de kolaylıkla nem giderme işlemi yapabilirsiniz.Özellikle kışın ısınmadan dolayı daha da artan nemi gidermek için evinizde bulunduracağınız nem kurutma cihazı ile daha konforlu bir hava sahası elde edebilirsiniz.

Evinizin yalıtım sisteminden dolayı yaşadığınız nem sorununu en ekonomik bir şekilde çözmek için oda nem kurutma cihazı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Hem nem kurutma cihazı kullanarak hem de evinizde alacağınız küçük önlemler ile yaşam alanlarınızdan nemi tamamen yok edebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler