Rutubet Kurutma hizmeti ile günlük yaşantımızda karşı karşıya geldiğimiz sorunların çoğu yüksek nemden kaynaklanan Küf kokusu, duvarlarda siyah noktalar veya hatta küf ve pas rutubet oluşumundan kaynaklanmaktadır. Bunların çözümü ise genelde tektir: havada fazla olan nemi doğru ölçüde çeken bir rutubet kurutma cihazı. Rutubet kurutma işlemi rutubeti önlemek ve kurutmak için yapılan bir işlemdir. Rutubet kurutma işleminden önce uzmanlarımız gelerek rutubet yoğunluğunu tespit eder. Siz değerli kullanıcılara düşen görev ise tekrar rutubet oluşumun tekrarlamaması  için önlem almanızdır. Bulunduğunuz yerde su kaçağından dolayı uzun zamana yayılan bir rutubet var ise öncelikli olarak bu su kaçağının onarılması daha fazla yayılmasını önlemek olmalıdır. Gerekli olan onarım işlemleri yapıldıktan sonra yediden rutubet oluşumunu da engellemek gerekmektedir.Bulunduğunuz alanın yapım aşamasındaki eksiklikler ve sorunlar sebebi ile sürekli olarak rutubet ve nem sorunu yaşıyorsanız  sadece rutubet işlemi için tasarlanmış rutubet kurutma cihazı kiralama hizmetimiz içerisinde bulunan cihaz çeşitlerimizden faydalanabilirsiniz.

Rutubet kelime anlamı olarak “Islaklık, ortamdaki nem buharının kalıcı olarak evinize yada bulunduğunuz ortamda misafir olması” demektir. Bu durumun fazla olması evde ya da bulunduğunuz ortamlarda sorunlara neden olacaktır. Rutubet olan evde ya da ortamlarda dayanılması zor bir koku oluşturur, hava çıkışının olabileceği yerde yani pencere kenarları gibi alanları duvarların zayıf noktalarını küflendirir boyasını döker ve yapıda kullanılan malzemelerin çürümesine sebep olur.

nem alma cihazı

Rutubet Nasıl Oluşur ?

Nem havadaki su buharı idi. Hava belirli bir miktarda havadaki suyu tutabilir. Bu su buharı yoğuşarak nemi meydana getirir. Havada ki su buharı canlıların nefes alma ve ya da terlemesinden kaynaklanabileceği gibi duş, yemek yapma, çamaşır yıkama benzeri günlük aktivitelerimiz nedeniyle ya da iklim değişiklikleriyle de olabilir.  Nemin fazla birikmesi Rutubete yol açan etmenlerinden biridir. Ortamın iyi yalıtılmasından inşaatın kurutulmamasına kadar sebepleri olabilir. Dışarıdaki yağmuru çeken duvarlar iç ortamla dış ortamın arasındaki sıcaklık farklılığı rutubete neden olmaktadır. Örnek verecek olursak üç odalı bir eviniz var ve enerji tasarrufu için sadece bir odada ısınıyorsunuz. Isınan odanızın kapısını açtığınızda soğuk olan odalara doğru bir ısı geçişi olacaktır. Bu da soğuk olan odalarınızın duvarlarının terlemesine sebep olacaktır.

Soğuk odadaki nem buharı sıcak hava ile buluşunca fazla suyu neme dönüştürür. Bu nem de hızlı sürede rutubeti tetikler. Yine aynı şekilde bir restoran işletmecisi ya da çalışanı iseniz yazın sıcağında kilerinizin camını açtığınızda aynı sonuçlarla karşılaşacaksınız. Genellikle bir yapım aşamasında inşaatta duvarlar ve pencere arasında boşluk kalabilir. Bu boşluktan su sızabilir. Suyun sızdığı alanda küflenme görülebilir. Ya da basit olarak anlatmaya çalışırsak aynı durum çatısı olmayan evler için de geçerlidir. Yazın ısınan beton nemden dolayı çatlar kışında yine aynı şekilde yağan yağışlardan dolayı bu çatlaklara su dolar. Böylece inşaat çürümeye küflenmeye başlar. Bu da rutubeti oluşturmaktadır. Rutubete neden olan durumlar ortadan kalkmadıysa eşyalarınız giysileriniz mobilyalarınız deformasyona uğrayabilmektedir.

nem kurutma

Rutubetin Zararları Nelerdir?

Zararlarını öncelikle en hafif en az tahribat yaratandan bahsedeceğiz. Daha önceden anlattığımız gibi rutubetin temel nedeni ortamın şartlarıdır. Rutubet sebebiyle küf mantarlarının da yaşayacağını ortama misafir olup zamanla orda yaşayıp çoğalacağını anlatmıştık. Bu küf mantarlarına ev sahibi yapacak ortamda mutlaka nem ve rutubet bulunmaktadır. Eğer bir rutubetli ortamda yaşıyor ya da bulunuyorsanız mutlaka ciddi bir üst solunum rahatsızlığınız olabilir. Bu rutubetin meydana getirdiği bazı küflere temas sonucunda boğazda gözde tahriş kızarıklık burun kanaması yanması gibi ya da kızarıklık tahriş olma hissi öksürük hırıltılı nefes alma şiddetli boğaz kaşıntısı eğer ileri durumdaysa kanlı balgam gibi durum ortaya çıkmaktadır.

Üstelik bu küflere alerjisi olan bireyler için durum ayrı bir boyuttadır alerjen durumlar ileri seviyelerde ölüm ile sonuçlanabilir. Astım bronşit ya da daha ağır solunum problemlerinin yanı sıra romatizmal şikayetle de meydana gelebilir. Ya da var olan alerjen tetiklenip ağrı çekmenize sebep olabilir. Rutubetten dolayı oluşan bu küfler sinir dokularınıza da zarar verebilir böyle bir durumda felç olma riskinizde olabilir. Kendinizi düşünmüyorsunuz diyelim sevdikleriniz de mi sizin için önemli değil bu durumdan en çok etkilenenlerin çocuklar ve bebekler olduğunu lütfen unutmayın derim. Yapılan bir araştırmada bu küf mantarların çocuklar üzerindeki en büyük etkisi kalp kapakçıklarında problem oluşturmasıdır.

Rutubet Olan Yerlerde Neler Olur?

Bulunduğunuz ortamda evinizde ya da çalıştığınız yerde ağır kötü bir koku olur ne kadar oda parfümü kullanırsanız kullanın sadece kokuyu baskılarsınız. Kilerinizde dolabınızda ya da dolaplarınızın içinde küflenme paslanma görülmektedir. Aracınızda ise ekipmanlarınızın paslanmasına yine kötü kokuya gardolaplarınız da güve bakteri küf gibi durumlarla yaşamaya ayrıca ıslaklığa mutfak ve banyolarınızda çürümelerin meydana gelebileceğini unutmayınız.

Rutubet İnsanı Hangi Hastalığa Davet Eder?

Nemin oluşabilmesi için mutlaka ıslaklığa suya ihtiyaç vardır.  Hayatımızda önemli rolü olan suyun maalesef ki rutubete de yol açtığını biliyoruz. Sadece maddi değil manevi kayıpları da ortaya çıkaran rutubet sağlığımız için çok tehlikelidir. İşte sizlere rutubetin sebep olduğu bazı rahatsızlıklardan bahsedelim. Yukarıda zaten zararlarını anlatırken az biraz bu duruma değinmiştik şimdi tam açıklamasını yapacağım. Rutubet küfe sebeptir. Bu küfler yaşayan mantarlardan dolayı ortaya çıkar ve sizi hasta etmeye çalıştığını hatta nasıl hasta ettiğini anlatacağız.

Bu mantarlar sinüslerinize yapışırsa şiddetli sinüs enfeksiyonuna sebep olur. Bu durumdan kurtulmak için ameliyat olmanız gerekebilir bu hastalığın adı alerjik mantar hastalığıdır. Eğer bu mantar akciğerlerinize kadar yerleşirse Alerjik bronkopulmoner aspergillozis denilen hastalığa yol açar. Eğer bu mantarlar yine akciğerlerinizi ziyaret edecek olursa aşırı duyarlılık pnömonisi yani aşırı duyarlılık zatüresi olabilirsiniz. En sık karşılaşan sorun ise bu küflerin yol açmış olduğu astım. Eğer küflere karşı bir alerjiniz ya da astımınız varsa mutlaka böyle bir ortamdan uzak durmalısınız aksi durumda şiddetli bir atak geçirebilirsiniz.

Rutubetten Nasıl Kurtulabiliriz?

Bu sorunun cevabı çok basit ya rutubete neden olan durumları ortadan kaldıracaksınız ya da en iyi çözüm olan rutubet kurutma cihazlarını kullanacaksınız. Rutubet kurutma cihazları ile tüm rutubet sorununu ortadan kaldıracak rutubetin açmış olduğu olumlu olumsuz tüm sorunları ortadan kaldıracaksınız. Rutubet kurutma cihazı ile maddi manevi tüm bu zararların gittiğini göreceksiniz.

beton kurutma cihazı

Neden Rutubet Kurutma Hizmeti İçin Kurutek ‘i Tercih Etmelisiniz?

Firmamızın rutubet kurutma cihazları %100 oranında ortamda ki rutubeti gidermekte olup bir daha siz değerli müşterilerimizin böyle bir olanakla karşılaştırmamaktır. Firmamızın rutubet kurutma cihazlarını satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Uzman ekip arkadaşlarımız sizlere bu konuda destek olacaktır. Cihazı temin etmeden önce ve sonra daima yanınızda güvenilir ekip arkadaşlarımız olacaktır. Uygun fiyat garantisi ve kusursuz hizmet anlayışımızla bizlere her zaman ulaşabilmenin kolaylığını sunuyoruz sizin yapacağınız tek şey huzurla rutubet kurutma cihazını çalıştırdıktan sonra konforun keyfine bakmak olacaktır.

Rutubet Neden Giderilmelidir ?

Rutubet bulunduğu yere yerleşerek yavaş yavaş ilerledikten sonra dışarıya vurmaktadır. Bunun için uygulanan rutubet kurutma cihazları çok kapsamlı olup seçeceğiniz cihazın yüksek kurutma kapasitesi olduğuna da devam etmelisiniz. Konutunuzun ya da çalıştığınız şirketin yapısı çürümeden rutubete karşı önleminizi almanız gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem de manevi kayıplarla karşılaşacağınızı söylemeliyiz.  Bizler en etkili cihazlarla  doğru uygulamalarla cihazlarımızı sizlerle buluşturmaktayız. Rutubetten kurtulan yapılar sadece sağlamlığını geri kazanmakla kalmaz kışın daha az ısınmasına sebep olan rutubetten kurtularak cebinizin de rahatlamasına sebep olmaktadır. Rutubet sadece eski binalarda değil yeni henüz yapım aşamasında ki yapılarında düşman rolündedir. Neme göre daha tehlikeli olan rutubet sadece rutubet kurutma cihazı ile ortadan kalkar. Küf ya da koku rutubetten sonra gelen artçı depremler gibidir. Rutubet kurutma cihazı ile tüm bu sorunların gittiğini göreceksiniz.

Rutubetin Oluştuğu Yerde Oluşturduğu Kayıplar Nelerdir ?

Rutubet sadece maddi sorunlarını getirmez ayrıca sağlığınızı da tehlike altına alır. Solunum yolu  eklem rahatsızlıkları da baş göstereceğini bilmelisiniz. Yaşadığınız  arızalar veya dış etkenlere bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarınızı kısa sürede rutubet alma cihaz ile kurutmanız mevcut olan ve rutubete bağlı olarak yayılarak gelişen mikrop ve bakterileri de yok ederek sağlıklı bir mekan sunacaktır.Yaşam alanınızda rutubet nem veya rutubet sorunu yaşamamış olabilirsin. Hava şartlarından dolayı yaşadığınız alana sızan doğal durumlardan dolayı rutubet ya da nem karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin kar yağdığı zaman biriken kar ya da yağmur suyu nem ya da rutubete davet çıkarmaktadır. Bu yüzden yoğun yağışlara bağlı olarak yaşayabileceğiniz su baskınlarından sonra da rutubet kurutma cihazları ile uygun ve gerekli oranda kurutma işlemini yaptırmalısınız.

Rutubet kurutma cihazlarımız %100 oranında ortamda ki rutubeti almaktadır firmamızın görevi ise siz değerli müşterilerimizi böyle bir olanakla karşılaştırmaktır. Rutubet alma cihazlarımızı dilerseniz kiralayabilirsiniz üstelik kiraladığınız süre içerisinde yaşadığınız tüm sorunları halledecektir. Size geriye kalan ise konforlu huzurlu alan olacaktır. Rutubet alma cihazlarına kavuşmadan önce ihtiyaçlarınız doğrultusunda uzmanlarımız size en doğru cihazı seçmenizde yardımcı olacaktır. Kiralık olarak elde ettiğiniz cihazın kullanım talimatları ve cihaz kullanımında yapılması gereken bakımlar ve dikkat etmeniz gereken uyarılar için alanında uzman olan ekip arkadaşlarımız sizlere hizmet öncesi ve sonrasında da yardımcı olmaktadırlar. Uygun fiyat garantisi ve kusursuz hizmetimizle her daim siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur  duyuyoruz.

Ev Tipi Nem Alıcılar
Sanayi Tipi Nem Alıcılar
Elektrikli Isıtıcılar
Mazotlu Isıtıcılar
Ev Tipi Nem Alıcılar

Sanayi Tipi Nem Alıcılar

Elektrikli Isıtıcılar

Mazotlu Isıtıcılar