Genel

Sanayi Tipi Nem Alma Cihazı Nedir ?

Havada mevcut halde bulunan su miktarı nemin tanımıdır. Nem oranları genel olarak yüzde elli olarak hesaplanır ve bu normal değerdir. Bunun altı veya üstü olan değerler insan sağlığı için tehlikelidir. Bu sebeple ev ortamında bu dengenin sağlanması önemlidir.

Nem alma cihazı bu oranı dengede tutmak için ve düzenli olarak nefes alındığında sağlığı iyi yönde etkilediği için tercih edilir.  Nem alma cihazlarında da farklı türler bulunur. Bu cihazlar havada bulunan fazla su buharını haznesine alır ve onun yerine kuru bir hava verir. Sanayi tipi nem alma cihazları ev veya ofis gibi alanlar dışında büyük inşaat alanlarında da tercih edilir.

Ev Tipi Nem Alma Cihazları

Ev için uygun olan nem alma cihazı genelde konutlarda kullanılır. Oluşan bu nemlenme ile bina dayanıklılığı düşer ve kötü kokular oluşur. Ayrıca ilerleyen dönemde rutubet de oluşabilir. Bu gibi durumları yaşamamak adına bu cihazlara verilen önem gün geçtikçe artmaktadır.

Nem Alma Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Bir nem alma cihazı satın alırken öncelikle kullanacağınız alana uygun olması önemlidir. Ölçüm yaptıktan sonra cihaz boyutunu belirleyebilirsiniz. Tipe ve boyuta göre genel olarak fiyatlar değişkenlik gösterir. Satın aldığınız cihazınızı da kullanmak istediğiniz alana göre seçerek duvar veya yer için olanı tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz de firmamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.