Konut ve İşyerlerinde kısaca tüm yaşam alanlarında meydana gelen Nem ve Rutubet insanların büyük uğraşlar verdiği sorunlardan biridir. Teknoloji ilerledikçe hayatımız kolaylaşmaktadır. Nem kurutma işlemlerinde firmamız çok titiz davranmaktadır. Havadaki su buharı hem maddi düşmanımız hem de sağlığımıza tehdit olan unsurlardan biridir. Bu konuda kendimize yeni çözümler aramaktayız. İnşaatlarımız için kullanılan üretim tamir bakım depolama ve çalışanlarımızın tüm insani ihtiyaçlarını karşıladığı şantiyelerinin de nemden uzak olması gerekmektedir. Bu yüzdende şantiye kurutma işlemi gerçekleştirilmelidir. Şantiyelerde genel olarak inşaatımızın yapımında kullanılan malzemeleri muhafaza ettiğimizden çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu yapı malzemeleri inşaatımızın kalitesini oluşturmakla beraber başarımızı da etkilemektedir. Şantiye kurutma işlemi yapıldığında verimlilik arttığından kar oranınız ve personel veriminizin arttığına şahit olacaksınız. Şantiye kurutma İşlemi Neden yapılmalıdır. Şantiye alanınız ister açık olsun ister kapalı. 

nem alma cihazı

Şantiye Kurutma Hizmeti Neden Alınmalıdır ?
Tüm şantiye alanlarına şantiye kurutma işlemi uygulanmalıdır. Bunun başlıca en önemli sebebi ise şantiyede bulunan malzemelerin korunmasıdır. Şantiye kurutma cihazı kullanılan alanlarda malzemelerinizi daha sağlıklı saklayabilirsiniz böylece hem inşaatınız daha sağlam olup hem de malzemeden yana kayıp yaşamazsınız. Şantiyenizi kurutmak için kurutma cihazlarını kullanmak istemezseniz bir yol daha var. Bu yol doğal olarak kurumaya bırakmak olacaktır. Fakat böyle bir yola girdiğinizde kardan çok zarara uğrayacağınızı üzülerek söylemeliyiz. Nasıl mı tabi ki malzemeleriniz neme dayanıklı olmadığından içten içe çürüme ve küflenmeye maruz kalacaktır. O zaman şantiye kurutma işlemi inşaatınızın başlamasından sonlanıncaya kadar büyük bir yer taşıdığından kesinlikle yapılması gerektiğini söyleyebiliyoruz.

Şantiyelerde Nem Olur mu, Sebebi Nedir ?

İnşaat alanlarında bulunan en büyük risk nemdir. Aslına bakacak olursak inşaat alanları su baharlarından en çok etkilenen yerlerdir. Yağışlar şantiyelerde su buharını tutup inşaat malzemelerinin çürümesine yol açmaktadır. Şantiyelerde bulunan konteynırlar da bundan nasibini almaktadır. Firmanızın yedi gün yirmi dört saat vardiyalı olarak çalıştığını düşünelim. Sizin için çalışan personellerin şantiyenizde kalacaklar yemekleri orda yiyip insanlık ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Bu yüzden Şantiye kurutma çok önemlidir. Çalışanlarınızın sağlığını riske atmamak için bu işlem gereklidir. Şantiyedeki nemin sebebine gelecek olursak büyük bir yüzdesini yağışlardan diğer yüzdesini zeminden kaynaklanan ya da yerleşim alanının durumundan kaynaklanan sorunlardan sebep olmaktadır.

Şantiye Kurutma Yaptırmazsak Zararları Ne Olur?

Şantiyelerde genellikle beton malzemeleri ahşap malzemeleri ve demir malzemeleri bulunmaktadır. Beton nemi bir kere hapsettiği anda kuruması oldukça zordur. Suyu hapseden beton dışarıdan kuru gözükse bile içerisinde hapsettiği nemi daha sonra ortaya çıkaracaktır. Bu nem aylar sonra inşaatınız bittikten sonra ortaya çıkabilmekte. Bu durumda sizin başınıza daha sonrada işler açabilmektedir. Büyük inşaat projelerinizde işlerinizin hızla ilerleyebilmesi için, inşaatı tamamlanmış bölgelerin kuru ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. İnşaatınızın dayanıklılığının en üst düzeyde olabilmesi için, nem ve rutubetten uzak bir yapı şekli her zaman için daha garantili ve kaliteli olacak. Bu durum için de kurutma cihazlarını güvenle tercih edebilirsiniz.

nem kurutma

Malzemelerimiz Neden Nemden Zarar Görür? 

Nem dediğimiz şey havadaki su buharıdır. Tüm malzemelerin ortak düşmanı kontrol edilemeyen ıslaklıktır. Bununla birlikte hafif sıcaklıkta zararlı mantarlar üremeye başlayıp küfleri oluşturarak inşaat malzemelerine zarar vermeye başlar. Eğer malzemeleriniz nemden zarar görmeye başladıysa bizimle bir an önce iletişime geçmelisiniz. Bu sorunu birlikte hayatınızdan çıkarabilir tamamen yok edebiliriz. Şantiyelerdeki nem sorununu gidermek bizim görevimizdir. Bu görev için bizleri arayıp uzman arkadaşlarımızdan randevu alabilirsiniz. Firmamız yıllardır bu konu üzerinde çalıştığından yılların tecrübesi ile sektörde daima bir numaradır. Kaliteli hizmet anlayışımızla her daim müşterilerimizin memnuniyeti için en iyi şekilde çalışmamızın meyvesi olarak sizlerin güvenini kazandık bu yüzdende satış öncesi ve satış sonrası her daim hizmet vermekteyiz.
Şantiye Nem Kurutma hizmetimiz şantiyelerdeki malzemelerinizin korunması açısından oldukça etkili sonuçlar doğuracaktır. Bu hizmeti almamanız taktirde binanızın yapısı olumsuz yönde etkilenebilir. Bu da size daha fazla malzeme almanızla birlikte maliyetinizi artıracak bir durumdur. Hava şartlarından tutunda binanızın yapım aşamasına kadar şantiyeniz sürekli su ile aktif bir şekilde iletişim halindedir. Muhafaza etmek ise oldukça zordur. Kurutulmayan nemli bırakılan şantiyelerde nem ve rutubet olması yüksek ihtimalle karşınıza çıkacaktır. Kullandığınız tüm cihazların nemden etkileneceğini de düşünecek olursak profesyonel bir yardım almanız kaçınılmaz olacaktır. Mali zararların önüne ancak nem kurutma işlemini yaparak önüne geçebilirsiniz.

Şantiyelerdeki Malzemelerin Kalitesini Korumak Amacıyla Yaptırılmalıdır

Malzemelerin sağlamlığı için nem kurutma işlemi büyük bir önem taşımaktadır. Nemden malzemeleriniz zarar görebilir. Yapacağınız işte sağlamlığını yitirebilir. Şantiye nem kurutma işlemi yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İşinde uzman ekip arkadaşlarımız şantiyenizin alanına göre uygun cihazı seçmenizde yardımcı olacaklardır. Kapalı bir şantiye alanınız varsa nem ve ıslaklık her daim olacağından yüksek kapasiteye sahip cihazlar tercih etmeniz gerekecektir. Ürün çeşitliliğinin geniş bir yapıya sahip bir “şantiye nem kurutma firması” arıyorsanız tüm Türkiye genelinde vermiş olduğumuz hizmetlerimizden tüm sektördeki firmaların yararlandığını bildiririz. Cihazlarımızı isterseniz satın alabilir isterseniz de kiralayarak size uygun cihazlarımızdan geniş kapsamlı bir şekilde faydalanabilirsiniz.

beton kurutma cihazı

Şantiyelerdeki Malzeme Kalitesini Nasıl Arttırmaktadır ?

Rutubet nem ve küf gibi sorunlarınızdan garantili bir şekilde kurtulma imkanını size sunuyoruz. Şantiye nem alma kurutma işlemini yaptıktan sonra hem malzeme kaybı yaşamayacaksınız hem de şantiyenizde işler daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Firmamızın ürün çeşitliliği en iyi ve yüksek performansı bulmanızda yardımcı olacaktır. Bize ulaştıktan sonra kolaylıkla nem ve rutubetten hatta küften kurtulabilirsiniz. Aksi durumda iş gücünüz yavaşlayacak nem ve rutubet şantiye alanınızdaki binayı ve cihazları içten içe bozacaktır. Bu durumun kendiliğinden yok olmasını beklerseniz hem zaman kaybı yaşarsınız hem de net bir kuruluk elde edemeyebilirsiniz.
Şantiyenize nem kurutma hizmeti yapılması durumunda sadece nemi ve rutubeti önlemekle kalmaz ayrıca ortamdaki havanın da temizlenmesi daha sağlıklı iş sahalarının meydana gelmesine de yardımcı olursunuz. Bizler firmamız olarak tüm sektörlere kurutma cihazlarımızı tanıştırmaktan gurur duyuyoruz. Firmamızın uzman ekibiyle iletişime geçip cihazların kullanımı ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman kadromuz kurutma cihazlarımız hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını size memnuniyetle iletirler. Hizmet öncesi aldığınız desteği hizmet sırasında ve sonrasında alabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek sonrasını uzman ekip arkadaşlarımız devreye girerek işinizi kolaylaştıracaklardır. Bu kolaylık sayesinde işleriniz yolunda ilerlerken zamandan da tasarruf yapacaksınız. Şantiye kurutma işlemi uygulandığında aradaki farkı siz de göreceksiniz.
Ev Tipi Nem Alıcılar
Sanayi Tipi Nem Alıcılar
Elektrikli Isıtıcılar
Mazotlu Isıtıcılar
Ev Tipi Nem Alıcılar

Sanayi Tipi Nem Alıcılar

Elektrikli Isıtıcılar

Mazotlu Isıtıcılar