Genel

Villa Nem Kurutma Cihazı

Villa nem kurutma cihazı zeminde veya tavan ve çatıda meydana gelen rutubet ve nem sorunlarınızı kısa sürede etkili bir şekilde sonlandırmaktayız. Villa nem kurutma hizmetimiz ile apartman dairelerine oranla daha fazla nem sorunun yaşandığı villalarda nemi tamamen kurutmaktayız. Villa tipi konutlar diğer alanlara oranla daha fazla ıslaklık ve nem sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Gerek çatıdaki ıslaklıklardan veya sızıntılardan dolayı gerekse zeminden gelen bir nem sorunu ile villada sürekli olarak bir nem sorunu yaşanabilmektedir. Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir. Villa nem kurutma hizmetimizi gerçekleştirirken özellikle villanın büyüklüğü ile birlikte mevcut olarak bulunan nem yoğunluğu da bizler için bir önem taşımaktadır. Özellikle villa tarzı yapılarda en önemli noktalardan birisi de zemin döşeme veya duvar döşeme malzemeleridir. Genellikle bir apartman dairesinden daha farklı olarak iç dizaynının yapılması ile villanın nemden daha fazla korunması gerektiğini de ortaya çıkarmaktadır. Genellikle ahşap parkeler, ahşap duvar kaplamaları gibi döşemeleri ve yapı malzemelerinin kullanım için tercih edildiği villaların yağmur suyu, kar suyu gibi hava şartlarından dolayı nemlenmesi de oldukça olağan bir durumdur. Yapım aşamasında özellikle villa zemin kurutma işlemlerinin yapılması nemin zeminden tamamen kurutulması ve giderilmesi adına oldukça önemlidir. Bunun için de villa kurutma cihazı çeşitlerimizi temin edebilirsiniz. Villalar genellikle iki katlı olarak yapılan konutlardır.

Villanızdaki Nem ve Rutubet Sorunu Neden Olur ?

Nem sorunları genellikle çatı katında başlamaktadır. Bunun da en önemli sebeplerinden birisi villa yapım aşamasında gerekli kurutma işlemlerinin yapılmadan villa yapımının bitirilmesidir. Villa nemi kurutma cihazı ile çatıdan başlayarak evin her yerine kadar sızan nem sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Zemin ile direkt olarak temasta olan villalarda özellikle banyo ve tuvaletlerde meydana gelen küf veya ağır kokular ile nem kendisini göstermektedir. Villalarda meyana gelen nem sorunun tek seferde ve etkili olarak giderilmesi oldukça önemlidir. Nem engellenmediği zaman kısa sürede rutubet sorununa da zemin hazırlayacaktır. Başta da belirttiğimiz üzere genellikle nemden dolayı ilk olarak hasar gören alanlar zemin döşemeleri, parkeler, duvar kaplamaları ve mutfak ve banyodur. Bu alanlarda yoğun olarak nemi hissediyorsanız nemin getireceği bakterilerin ve mikropların da eşyalarınıza sıçramaması adına nem kurutma cihazı ile nemi tamamen ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Nemli bir alanda özellikle evinizdeki hava sahasında da nemi yoğun olarak hissedeceksinizdir. Özellikle havada nemden dolayı biriken küf polenleri yavaş yavaş küf ve mantar oluşumunu hızlandıracaktır. Sadece nem değil bu gibi sorunlardan da kurtulmak için villa nem kurutma cihazı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

nem alma cihazı

Villadaki Nemi Yok Etme Yolları Nelerdir ?

Villalarda yaşanan ve nemin oluşumunu hızlandıran bir diğer sorun da su tesisatının veya gider tesisatının getireceği kaçaklardır. Herhangi bir su kaçağının nem oluşumunu oldukça hızlandırması aynı zamanda rutubet oluşumunu da beraberinde getirecektir. Villa içerisinde bulunan merdivenlerin, çatı katının veya zeminin sağlıklı bir şekilde kurutma işleminin yapılması ile villa yeniden sağlıklı bir yaşam alanı olarak kullanılabilir. Villa nemi alma cihazı hizmetimizi başlatmadan önce yapmış olduğumuz tespitler ile nemin oluşumuna sebep olan öğelerin de tespitini yaparak bunlara yönelik de çözüm üretmekteyiz. Böylelikle var ise su kaçağı gibi sorunların giderilmesi veya çatıdaki bir yapısal sorun sebebi ile sızıntıya bağlı olarak nem oluşumu var ise bunların onarımları yapıldıktan sonra nem kurutma hizmetini gerçekleştirmemiz daha net sonuçlar elde etmemiz için gereklidir. Hem villa inşaatı sırasında hem de uzun süredir kullandığınız bir villada yaşadığınız nem sorunları için villa nem kurutma cihazı hizmetimizden faydalanarak sağlıklı bir hava sahası ve kuru bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler