Genel

Çay Kurutma İşlemi İçin Kullanılan Cihazlar

Çay kurutma işlemi için büyük hangar tarzı alanlar gerekmektedir. Bu işlem için kullanılan cihazlarımız kurutulacak çay miktarına göre değişiklik göstermektedir. Çay miktarı ne kadar fazlaysa cihaz gücü de o kadar artmaktadır. Kurutma işlemi, cihazlarımızın sıcak hava üflemesiyle gerçekleşiyor. Cihazların en etkili performansını gösterebilmesi için kurutma işlemi yapılacak bölgenin etrafı kapalı bir mekanda yapılması gerekmektedir. Bu işlemler çay kurutmanıza oldukça yardımcı olmaktadır.

Çay Kurutma İşleminde Kullanılan Cihazlar:

Çay kurutma işlemlerinde kullanılan cihazlar kurutulacak çay miktarına göre değişmektedir. Cihaz modelleri; KT-170, KT-175, KT-355, KT-450, KT-850, KT-350 olarak farklılık göstermektedir. Gerekli cihazlar değişim göstermektedir.

Çay Kurutma İşlemlerinde Kullanılan Cihazların Özellikleri:

Cihazlarımızın nem alma miktarı 24 saatte 50 Lt ila 150 Lt arasında değişiklik göstermektedir. Ağırlığı 35 ila 70 kilogram aralığındadır. Çalıştığı sırada ortam sıcaklığı 0 ila 40 santigrat derece arasında olması gereklidir. Bağlantı gerilimi 230V’tur. Ses seviyesi, 60 ila 62 desibel arasındadır. Çekme gücü 0.75 kW ila 2.4 kW arasında değişmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler