Genel

Evin Nemini Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte klima, soba, ani ısıtıcı gibi aletler, kalorifer ile ortamın derecesini yükseltmeye çalışmaktayız. Çok soğuk yerlerde daha fazla ısı gerektiği için daha çok kalori ya da elektrik harcayarak evi ısıtırız. Ancak evi ısıtmaya çalışırken bir yandan da evin nem dengesizi bozmuş oluruz. Normal şartlarda iklime de bağlı olarak evin nem dengesi artıp azalabilir. Bunu ölçmek için ise nem dengesini ölçen cihazlar satılmaktadır. Ev tipi nem alma cihazı sayesinde de nem dengesini artı ya da eksi yönlerden normal değerlerine çekebilirsiniz.

Evin Nem Değer Ne Olmalıdır?

Evimizin temizliği kadar havasının da kalitesi çok önemlidir. Çoğu insan havanın temiz olması ya da nem dengesinin iyi olması durumunu es geçer. Evin nem oranı uzmanlara göre %40 ile %60 arasında olmasında fayda vardır. Nem olayı insanlar için çok önemlidir. Özellikle küçük yaşta bebeği olan kişilerin de nem dengesine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. İnternet üzerinde nem alma cihazı sayesinde ise bu dengenin sağlanması mümkün hale gelebilmektedir.

 Evin Nem Dengesi Bozulursa Ne Olur?

 Evin nem dengesi bozulduğu durumlarda ise insanların sağlığını etkileyecek kadar bir sonuç doğurabilmektedir. Çok fazla nem ya da çok az nemin gibi iki durumda da insan sağlığı olumsuz etkilenir. Fazla nem insanın solunumunu da etkiler. Az olan nem ise sağlıklı nefes alma olayını olumsuz etkiler. Kuru öksürük durumları oluşabilir. Bu tarz durumlarda internet üzerinden satışı bulunan sanayi tipi nem alma cihazı siparişi vererek nem düzeyini normal seviyelere getirebilirsiniz. Sizlerde eviniz ya da işyeriniz için en uygun olan nem cihazlarına sahip olabilirsiniz.