Genel

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza Nem Kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.Neme bağlı olarak mağazada bulunan ürünlerin göreceği zarar sizlere maddi olarak büyük bir kayıp yaşatabilir.Özellikle ürünlerin yapı olarak çürümesine ve küflenmesine sebep olan nemden kurtulmak için yapacağınız çözüm oldukça basittir.Özellikle alışveriş merkezlerinde vermiş olduğumuz nem alma hizmetleri ile nem oranını büyük ölçüde gidermekteyiz. Üstelik sürekli kullanıma bağlı olarak mağazada sizlerin de kolaylıkla kullanabileceğiniz nem alma ve kurutma cihazlarını temin edebilirsiniz.Mağazalarda su ve sel baskınlarından dolayı meydana gelen herhangi bir olumsuzluk sonucunda yapmanız gereken en önemli işlemlerden birisi de nem giderme işlemidir. Yapacağınız temizlik veya kurutma işlemleri nemi gidermede etkili olmayabilir.Bunun için de nem oluşumuna bağlı olarak ileride daha büyük bir maddi kayıp yaşayabilirsiniz. Bu ve buna benzer sorunlar ile karşılaşmamak için sadece nem kurutma cihazı kullanmanız yeterli olacaktır. Piyasada farklı markalar altında bulabileceğiniz kurutma cihazları bulunmaktadır.

 

Mağazalardaki Nem ve Rutubeti Kuruturken Cihaz Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Önemli olan nem kurutma cihazı seçerken sizlere en etkili bir şekilde yardımcı olacak olan cihazı seçmektir.Bunun için de ilk olarak cihaz seçiminde mağazanın büyüklüğünü de dikkate alarak tercihinizi yapmanız gerekmektedir.Özellikle mağaza depo nem kurutma uygulamasının düzenli aralıklar ile yapılması gerekmektedir. Tekstil ürünleri nemi içlerine hapsederek küf oluşumunu da hızlandıracağı için özellikle mağaza depo alanlarında nemin tamamen giderilmesi gerekmektedir.Temin edeceğiniz cihaz ile sadece mağaza nem kurutma işlemini değil nem veya buna benzer ıslaklık sorunu yaşadığınız her alanda cihazı rahatlıkla kullanabilirsiniz.Duvarların veya zeminin içine haps olan nem sizler fark etmeseniz de mağaza içine kısa sürede yayılacaktır.

Özellikle satışta bulunan veya depoda muhafaza edilen ürünlerin üzerine nemden dolayı ağır bir koku sinecektir.Bu durum da sizleri satış yaparken müşterilerinize karşı zor durumda bırakacaktır. Sadece ürünler açısından değil aynı zamanda nem, raflar veya tezgâhlar için de oldukça zarar verici boyutlara ulaşabilmektedir.Raflarda meydana gelen nem kısa süre içinde küflenmeye veya pas gibi çıkması zor olan lekelerin meydana gelmesine sebep olabilir. En küçük bir nem oranının bile önlenmediği ve giderilmediği zaman kısa sürede önlenemeyecek boyuta ulaşabileceğini belirtmek isteriz.

nem alma cihazı

Gıda Sektöründe Mağazalardaki Nemin Önem Boyutu Nedir ?

Özellikle gıda sektöründe nem geri dönüşü zor zararlara sebep olmaktadır. Yine gıda sektöründen sonra tekstil sektöründe de nem ağır boyutlarda zarar meydan getirebilir.Firma sahibi olarak hem isminizin kalitesini korumak hem de maddi olarak ürün kaybı yaşamamak için mağaza depo nem alma uygulamasını yaptırabilirsiniz. Oldukça ekonomik bir işlem olan depo ve alan nem alma hizmeti ile hem mevcut olan nemi giderebilir hem de nemin daha geniş bir alana yayılmasını engelleyebilirsiniz.Mağaza nem kurutma uygulaması oldukça geniş yapılarda da rahatlıkla kullanılarak etkili sonuçlar vermektedir.Genellikle mağazalarda zemin döşemesi olarak parke veya fayans kullanılmaktadır.

Bu zemin döşemesinin altında nem oluşumu var ise gerekli tespitler yapıldıktan sonra uygun bir kurutma cihazı ile zemindeki nem kısa sürede etkili bir şekilde giderilmektedir.Zemin katta bulunan bir deponuz ve giriş katta bulunan bir mağaza sahibi iseniz kesinlikle depo nem kontrolünü düzenli olarak yaptırmalısınız. Mağaza depolarında nemin meydana gelmesi için su baskını olmasına sebep yoktur. Özellikle depolarda mevcut halde bulunan nem en küçük bir hava akışı değişiminde aniden yayılmaya başlayacaktır.Bunun için nem kokusunu hissettiğiniz anda depo ve mağaza genelinde kurutma işlemini yaptırabilirsiniz.Mağaza nem kurutma cihazı çeşitleri ve kurutma kiralama ve satışı için firmamızı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler