Genel

Muğla Nem Kurutma

Nem, havanın içerisinde taşınan su buharına denir. Havanın taşıyacağı su buharı yani nem sıcaklık ve basınca göre değişir. Sıcaklığın artması nem miktarının da artmasına sebep olur. Nem olmasaydı yaşamak pek mümkün olmazdı. Her şeyin fazlası zarar olduğundan çok fazla nemli ortamda insanlara ve eşyalara zarar verir. Ev, tekne, depo gibi kapalı ortamlarda nem arttığı zaman küf, yosun ve zararlı bakteriler oluşur hızla yayılır. Bu istenmeyen canlılar hayatımıza girdiği zaman istenmeyen kötü koku sağlıklı ortamın oluşmasıyla da çeşitli hastalıklar ortaya çıkacaktır. Mutlaka nem kurutma yapılmalıdır.

Yüksek Nem’ in Zararları?

24 derecelik bir ortamda havadaki normal nem 40 – 60 arasındadır. Fazla nem vücudun fizyolojik dengesini bozar. Örnek verecek olursak doğal yollarla olan terlemeyi önler böylece terleme olmayınca vücut ısısı artacaktır. Ateş yükselecek kişi tehlike altına girecek bu ateş sıcak çarpmasına bile neden olabilecektir. Böyle bir terleme kişide su ve sodyum kaybına yol açacaktır. Bu da kişiyi şok veya komaya sokabilir. Halk arasında da yaygın olarak bilindiği gibi nem yani diğer adı rutubet burunda tıkanıklık, grip, baş ağrısı, burun akıntısı, yorgunluk, öksürük ve astım hastalığı yapabilir.

nem alma cihazı

Nem Nasıl Oluşur?

Birçok insan nemin sadece havadaki su buharından oluştuğunu sanır. Nem havadaki su buharından oluşur ama tek sebep bu değildir. Diğer sebepler;

Evinizde banyonuzda ya da başka yerde olan şu sızıntısı

Binanızdaki ısı yalıtımı

Kapalı mekânların yeterince hava almaması

Kapalı alanların yeterince güneş görmemesi

Tüm bu nedenler neticesinde evler de ve mekânlarda hem kötü koku hem de sağlıksız bir ortam meydana geliyor.

Nem Nasıl Kurutulur?

Nem kurutma firmalarının kullandığı nem kurutma cihazları vardır. Bu cihazla bulundukları yerdeki hiçbir eşyaya zarar vermeden ortamda nem alma yapılarak  nem kurutulur. Size ferah sağlıklı bir ortam sunulur. Eğer dilerseniz firmamız nem alma nem kurutma işlemini uzman kadromuz ve son model teknolojiye uygun cihazlarımızla nemin kurutulacağı ortamı analiz edip ortama uygun seçilen cihazla nemi kurutup sizi sağlıklı ortama kavuşturabiliriz. Aynı zamanda bütün cihazlarımız kiralanabilir satın alınabilir.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler