Genel

Nem Alma Cihazı Fiyatları

Nem alma cihazları son zamanlarda giderek daha fazla ilgi görmeye başladılar. Bu anlamda hem üreticiler daha fazla ürün çıkarmaya hem de satıcılar farklı kampanyalar yapmaya devam ediyor. Elbette bu gelişmeler ışığında nem alma cihazları farklı fiyatlara sahipler. Bu derecede farklılıkların olması elbette özelliklerin, tüketimlerin farklı anlamları olduğundan. Örnek vermek gerekirse, sıcak su defrostu bulunan bir cihazla bu özelliğe sahip olmayan bir nem alma cihazı aynı paralara satılmamakta.

Bu gibi özellikler dışında, otomatik çalışma, sessiz çalışma, nem alma kapasitesi gibi özellikler de fiyatları yüksek oranda etkilemektedir. Cihaz genel anlamda alışveriş merkezlerinde iki farklı şekilde satılmaktadır, sanayi tipi nem alma ve ev tipi nem alma cihazları olarak.

Ortamdaki Nem En Fazla Kaç Olmalıdır?

Nem; genel olarak yalıtımı iyi yapılmamış olan binaların, yağış ve kötü hava koşulları sonucunda dışarıda bulunan ıslaklığı izole edemeyerek içeri almasıyla da oluşur. Eğer bu anlamda önlem alınmazsa, ev içerisinde belli bölgelerde rutubet oluşmaya başlar. Rutubet zamanla hem yayılmaya hem de kötü koku ve sağlığa zararlı bakteriler yaymaya devam eder.

Bu sorunu çözmenin en kolay yollarından bir tanesi de ev tipi nem alma cihazı kullanmak olacaktır. Oda içerisinde ortalama nem oranı %50 – %60 aralığında ölçülmelidir. Nem oranının yüksek olması kadar yüksek olması da zararlara yol açacaktır.

Nem Alma Cihazı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşadığınız şehrin iklimini göze alarak bir cihaz seçimi yapmanız en doğrusu olacaktır. Her şehirde mevcut bağıl nem ve sıcaklıklar farklıdır. Daha sonrasında ise cihazın kullanılacağı bölgenin büyüklüğü diğer bir etken olacaktır.

Related Posts