Genel

Nem Kurutma Makinesi İle Islak İnşaat Kurutma

Nem kurutma makinesi, özellikle inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu önemli aletlerin başında gelmektedir. Keza, ortamdaki nem inşaat malzemelerine, yapılara, duvarlara ve iç mekâna büyük zararlar vermektedir. Nem, ıslaklık, rutubet gibi durumlar mekânların en çok hasara uğradıkları yerlerden biridir. Bu sebeple, nem kurutma cihazları, ortamdaki ıslaklığı çekerek, onu kurutmaktadır. Klima nasıl ki, nemi alıp dışarı tekrar bırakıyorsa, nem kurutma cihazları da tersine, nemi alıp içine çekmektedir. Nem bu makinenin içinde donmakta, erimekte ve buharlaşarak tortusunu dibe bırakmaktadır.

Islak İnşaat Neden Kurutulmalıdır?

Islak inşaatın kurutulması şarttır. Eğer, nemin önüne geçilmezse, aşağıdaki durumlar ortaya çıkabilmektedir:

  • Islak inşaatlar kurutulmazsa, kullanılan yapı malzemelerinin kaliteleri düşmektedir.
  • Islak inşaatlar kurutulmazlarsa, nem giderek daha da yayılmakta, bu da binaya zarar vermektedir.
  • Islak inşaatlar kurutulmazsa, yapı malzemeleri çabuk çürümektedir. Bu da mekâna ekstra masraf yapılması demektir.
  • Islak inşaatlar kurutulmazsa, küf, pas oluşumu görüleceği gibi, rutubetle gelen kötü kokular da artacaktır.
  • Islak inşaatlar kurutulmazsa, ortamda bir çeşit kötü mikroorganizmalar, haşereler, fareler de bulunabilmektedir. Kimi hayvanlar nemli ortamları istila edebilmektedirler.
nem alma cihazı

Nem Kurutma Makinesi Kullanımı Neden Önemlidir?

Nem kurutma makinesi özellikle inşaat sektörü için önem arz etmektedir. Çünkü, bu sektörde rekabet artışı ve güven oranı çok önemlidir. Oldukça hareketli olan inşaat sektöründe, verilen sürede yapıyı bitirmek çok önemli bir itibar kazandırır. Oysa, şap dökme işleminde, malzemeyi kuruması için kendi haline bıraktığınızda, ortalama 2 ay kadar bir süre beklemeniz gerekmektedir. Hele, bir de bu bekleyiş nemli ve soğuk bir döneme denk gelirse, çalışma verimi de düşebilmektedir. Bu yüzden, nem kurutma cihazları, çok kısa sürede birkaç günden birkaç haftaya kadar olan süreçte işi en sağlam şekilde tamamlayabilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler