Genel

Şap Kurutma Cihazları Nasıl Çalışır ?

Şap kurutma cihazı, ortamdaki nemi ve ıslaklığı çekerek, onu kendi su haznesine doldurmaktadır. Şap kurutma cihazının devreye girmesiyle, nem orada dönüşür ve beton da kurumaya başlar. Böylelikle, kuruma başlar ve beton ya da duvar daha sağlam şekilde boyanabilmektedir. Şap kurutma cihazı hayatın her alanında, birçok mekânda kullanılabilmektedir.

Şap Kurutma Cihazı Nedir?

Şap kurutma cihazı, oldukça pratik kullanılabilen, ergonomik ve her yere girebilen bir makinedir. Üstün bir performans sağlayarak, zemine döşenecek parkelerin, laminantların daha kuvvetli şekilde tutmasına yardımcı olur. Böylece, rutubet ortadan kaldırılmaktadır. Şap kurutma cihazı belirtilen alanlarda kullanılmaktadır: İnşaat kurutma, epoksi kurutma, şap kurutuma, duvar kurutma, boya kurutma, beton kurutma, alçı kurutma, sıva kurutma… Şap kurutma cihazları, az enerji harcadığı için de, oldukça ekonomiktir. Kullanıldığı zaman, insan sağlığının da nemden etkilenmesinin önüne geçmektedir. Şap kurutma cihazı, inşaat sektöründeki gelişimlere de hız kazandırmaktadır. Vakit kaybının da önüne geçer.

nem alma cihazı

Şap Kurutma Cihazının Çalışma Prensibi Ne Şekildedir?

Şap kurutma cihazlarının çalışma prensibi için, kullanılan alanın kapalı olması şarttır. Şap kurutma cihazından sonra, epoksi reçinesi döşenebilmektedir. Böylelikle, kullanılan malzemeler daha uzun süre dayanabilmektedir. Şap dökme işleminin, ürün karıştırıldıktan kısa süre sonra yapılması gerekmektedir. Eğer, yeterli kuruma dozu ayarlanmazsa, yapılan bölgede diğer malzemelerin sağlam tutmadığı da görülebilir. Nitekim, şap ve onun sağlam şekilde kurutulması, insan sağlığı açısından da önemlidir. Zeminde küf, pas, kötü koku varsa, makine kullanıldığında, etraf da temizlenmektedir. Nemin ve ıslaklığın emildiği kuruyan ortamda, kullanılan inşaat malzemeleri de daha etkili şekilde döşenebilmektedir. Şap kurutma cihazı kullanıldığında, şapın içindeki nem dışarı atılmakta ve kurumaktadır. İyi bir şap makinesi günde 150 lt civarında su atabilme özelliğine sahiptir.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler