Genel

Yeni Yapılan Binalardaki Islak Şapları Kurutmak İçin Ne Yapılır?

Islak şapın kuruması özelliği, inşaat sektörü için zaman kazanma anlamında oldukça önemli bir meseledir. Nitekim, özellikle yazın şap kurumadığı için, şap kurutma cihazı kullanımının da önemi gitgide artmaktadır. Şap atıldığında, kuruma süresi bir ayla iki ay arasında bir zaman diliminde değiştiği için, beklemeler binaların yapımındaki diğer işlemlerin de gecikmesine neden olmaktadır. Yoğun çimentolu şap denilen malzeme, inşaatçılar arasında beton şerbeti adıyla da bilinmektedir. Bu malzeme asla su sızdırmaz, nemi hapseder ve bu sebeple de, kuruma işlemi en kısa sürede kolaylıkla gerçekleşmiş olur.

Şap Kurutulmazsa Neler Olabilir?

Şap attığınız binanın kuruması iyi gerçekleşmezse, üstüne beton atılıp, döşeme çekildiğinde, onun tutma oranı zayıflamaktadır. Bununla birlikte, tutmayan bir şap aynı zamanda çatlamaya, dökülmeye ve kırılmaya da müsait bir hale gelmektedir. Kurutma teknolojisinin son model aletleriyle yapılan şap kurutma işlemi ise, bu yüzden çok önemlidir.

nem alma cihazı

Islak Şap Nasıl Kurutulur?

Nem, insan sağlığını tehdit eden bir şeydir. Bu yüzden, nem oranı artan mekânlarda yaşamak ve rutubet baskısı hissetmek, kişilerin hasta olmalarına da sebebiyet verebilmektedir. Bütün bunların yaşanmaması adına, yeni yapılan binalarda baştan şap kullanılması ve onun son model cihazlarla kurutulması, daha güvenli ve donanımlı bir yuvaya sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. Islak şapın kurutulması için, saç kurutma makinesi, vantilatör, fan kullanmak da büyük sakınca taşımaktadır. Nitekim, bunun için yapılmış özel makineler varken, amatör işler gerçekleştirmek yeni yapılan binaya da zarar vermeye yol açacaktır. Onun yerine, nem kurutma cihazı kullanılarak, daha sağlıklı, kaliteli ve profesyonel bir işlem gerçekleştirilmiş olmaktadır. Yeni yapılan cihazlardaki ıslak şap, ancak bu yolla kurutulabilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler