Genel

Evdeki Rutubet Ve Nemden Kurtulma  

Havadaki su buharına nem denir. Yaşadığımız veya sık sık bulunduğumuz evimiz , iş yerimiz , okullarımız gibi kapalı mekanlarda fazla nem rutubete dönüşür. Rutubet sağlığımız için büyük bir tehdittir . Rutubetin yol açtığı hastalıklardan bazıları küf alerjisi , burun akıntısı , hapşırık , öksürük , nefes darlığı , hırıltılı nefes alma , sinüzit , baş ağrısı bunlardan bazılarıdır yani rutubet sağlığımız için çok önemlidir.

Bu yüzden rutubeti engellemek çok önemlidir. Rutubetin bir de maddi boyutu vardır. Çürüyen tavan , duvar ben tabanlar yüzünden değişmesi gereken parçalar olabilir ve böylece rutubet yüzünden maddi olarak bir kayıp yaşanabilir. Ne maddi ne de sağlık yönünden bir kayıp yaşamamak için alınması gereken önlemler vardır. 

Nemin Ağır Sonuçlarından Nasıl Kurtuluruz ? 

Bundan kurtulmanın en kolay ve en zahmetsiz yolu kuşkusuz nem alma cihazı kullanmaktırBu sayede evlerimiz , iş yerlerimiz , odalarımız  kısaca içinde bulunduğumuz alanlar daha sağlıklı ve daha temiz olur. Ailemiz ve çocuklarımız daha rahat eder ve güvende olur . Evlerde sıkça tercih edilen ev tipi nem alma cihazı evimizdeki fazla nemden oluşan rutubeti yok eder. Fabrika, atölye ve işletmelerde fazla nemden oluşan rutubet , kötü koku ve çürükler iş hayatını olumsuz etkiler.

Çalışanların hasta olması demek fabrikanın maddi kaybı demektir. Hem çalışanları hem de tavan ve duvarlarda oluşacak çürükleri engellemek için sanayi tipi nem alma cihazı kullanılır. İşletmeler bunu sık sık tercih ederler. Özellikle yemek yapan işletmelerde sanayi tipi nem alma cihazı şarttır. Hem müşteri sağlığı için hem de işletmenin kendi sağlığı için son derece büyük önem teşkil eder. 

Related Posts