Genel

Kiralık Nem Alma Cihazı

Kiralık Nem Alma Cihazı

İnsanlar nemden hoşlanmazlar, ancak mantar yetiştirmek gibi nemli koşulların gerekli olduğu durumlar vardır. Burada, istenen ortam nemi derecesine ulaşmak çok önemlidir. Nemi kontrol etmek için bir kiralık nem alma cihazı kullanılır. Bazı insanlar nem gidericileri nerede kullanılıyor diye soruyor olabilir. Aslında nemin olduğu her yerde kiralık nem alma cihazı kullanılır.

Gıda sektörü, imalat sektörü, otomobil sektörü, yapı sektörü, nem kurutmanın gerekli olduğu konutlar, kamu kurum ve kuruluşları dahil aklınıza gelebilecek her yerde havadaki nemi azaltmak veya değiştirmek için nem alıcılar kullanılmaktadır.

Ortam havasının su oranı bağıl nem seviyelerinden yüksekse, havada çok fazla nem olduğundan nem ve küf oluşabilir. Öte yandan nem, birçok yapı bileşenine zarar verir, eşyaları işe yaramaz hale getirir, elektronik cihazları bozar ve insan sağlığını kötüleştirir. Bu sorunları önlemek için kiralık nem alma cihazı kullanmak çok önemlidir.

Kiralık Nem Alma Cihazı Hizmeti

Nem sorunları da çevresel sıcaklık farklılıklarından kaynaklanmaktadır. Örneğin, iki oda birbirine yakınsa, az ısıtılan oda diğerindeki nemi emecektir. Islak giysiler, küf kokusu ve renksiz duvarlar, sorunun ilk belirtilerinden bazılarıdır.

Havanın bağıl nemi yaklaşık %70’e yükseldiğinde küf büyümeye başlar. Aynı şekilde, atmosferik nem yaklaşık %60’ın üzerine çıktığında metallerde korozyon oluşumu başlar. Bu tür olayların olmasını önlemek için nem alma cihazları kullanılır. Firmamız tüm sorunlarınızda yanınızda olacaktır.

https://youtu.be/EjCu8GMzEVw

 

 

Related Posts