Genel

Nem Kurutma Cihazı İle Şap Kurutulur Mu?

Nem kurutma cihazı aynı zamanda şap kurutma cihazı adıyla da bilinmektedir. Bu cihaz, özellikle duvarlarda ve düz zeminlerde kullanılarak, havadaki nemi alıp, içine hapsederek, kurutur. Böylelikle, etraftaki rutubetin de yayılmasına mani olur. Nem kurutma cihazı,duvarların daha pürüzsüz ve düz olması için özellikle değerlendirilmektedir. Cihaz nemi içine aldığında ve alan kuruduğunda da, üstüne boya, astar çekilip, yapı malzemesi döşenmesi de mümkündür. Bu cihaz, malzemelerin uzun süre kaliteli şekilde korunmasına da fırsat sağlar. Nem kurutma cihazı, işlem gören her alana eşit uygulanmalı ve doğru şekilde kullanılmalıdır. Kimi sektörlerde, bu cihaz kolayca kiralanabilmektedir.

nem alma cihazı

Nem Kurutma Cihazı Ne İşe Yarar?

Nem kurutma cihazlarının çalışma prensibi oldukça kolaydır. Zemine tam olarak oturtulduğunda, rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fakat, bu iş aletinin kullanılması için, zeminin dümdüz ve pürüzsüz bir yapı taşıması önem arz etmektedir. Nem kurutma cihazından sonra, epoksi reçinesi de kolaylıkla kullanılabilmektedir.  Nem kullanma makinesi sayesinde, etrafta değerlendirilen malzemeler de daha uzun süre dayanabilmektedir. Nitekim, nem bilhassa elektronik aletlere, döşemelere ve duvarlara büyük zararlar vermektedir. Nem kurutma makinesi sayesinde, zeminde pas, is ve küf izine rastlanmayacağı gibi, pek kirlenme de olmaz. Bununla birlikte, nemle etrafı kaplayan kötü kokunun da önüne geçilmiş olur.  Bu cihazlar, havadaki nem oranına göre ve sıcaklık miktarı da hesap edilerek değerlendirilmelidir. Çünkü, sıcaklık arttıkça, şapın kuruma süreci de zorlanabilmektedir. Zeminin dayanıklılık katsayısı ve kaç katmanlı olduğu süreci de, nem kullanma cihazlarının kullanım alanlarını etkilemektedir. Betonun üstüne atılmış şap kurutulduğunda, bilhassa inşaat sektöründe fazlasıyla zaman kazanılır. İyi bir kurutma işleminden sonra; çatlama, yıpranma, akma ve dökülme gibi deformasyonlara rastlanmaz.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler