Genel

Parkenin Altına Su Girdi Ne Yapmalıyım?

Bu sorunun cevabından önce size ıslak parkenin ileride karşınıza getirebileceği sorunlardan bahsedeyim. Islak parkeler zamanla şişme ve kabarma gibi belirtiler gösterirler. Bu belirtiler gün geçtikçe fazlalaşır. Parke kabarmasından dolayı kabaran parkeler sökülür ve kötü koku yapmaya başlar. Kötü kokunun sebebi parkelerin içten içe çürümesidir. Bu tarz problemlerle karşılaşılmaması için nem kurutma cihazlarımızdan faydalanabilirsiniz. Nem alma cihazlarımız parkenin üstündeki ve altındaki nemi dışarı atarak ortamdaki nemi bitirir.

 

Nem Alıcı Cihazların Özellikleri:

Bütün konularda olduğu gibi bu konuda da cihazlarımız ortama göre değişiklik gösterebilir. Mesela nemi alınacak parke bölgesinin büyüklüğüne göre cihazlarımızın çekim gücü ve modeli değişmektedir. Nemi alınacak bölge ufak ise çekim gücü daha düşük, yüksek ise doğru orantı ile yüksek çekim gücü olan cihazlarımızı gönderiyoruz. İsteğe bağlı olarak nemli olan parkelerin, nem miktarında ölçüm yaparak, size nem bilgisi de veriyoruz. Cihazlarımızın genel özelliklerine gelecek olursak; Kurutma gücü maksimum 24 saatte 70 litredir. Çalışma sıcaklığı 5 ila 32 derece arasında olmalıdır. Su haznesi 6 litredir.

 

nem alma cihazı

 

İşlem Süreci:

İşlemler, uzman ekibimizin ortam keşfini yapmasıyla başlıyor. Ortama uygun cihazların belirlenmesi, nem ölçümü yapılması, durum hakkında bilgi verilmesinden sonra cihaz kurulumları yapılıyor. Cihazların çalıştırılması gereken gün sayısı size bildiriliyor. Daha sonra cihazlar çalışmaya başlıyor. Makinelerin çalışması gereken gün dolduğunda ekibimiz tekrardan gelip nem analizi yapıyor. Eğer nem miktarı istenilen aralığa geldiyse kurulan cihazlar toplanır.

Sakın unutmayın eğer parkelerinizin nemlenmesini önemsemezseniz, bu sorun gün geçtikçe artacaktır.

Genel olarak özetlersek nemlenen parkelerinizi kısa süre içinde kurutmanız gerekmektedir ve bunun için üretilen ürünlerimizi, kurutulacak olan bölgeyi daha dikkatli şekilde incelemeyi unutmayınız.

Daha ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Nem kurutma çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafları görebilmek için tıklayabilirsiniz.

Nem Alma Cihazları Elektrikli Isıtıcılar Mazotlu Isıtıcılar Diğer Ürünler Nem Alma Cihazları

Elektrikli Isıtıcılar

Mazotlu Isıtıcılar

Diğer Ürünler