Genel

Nem Alma Cihazı 20 LT

Nem alma cihazları kuru ortamlarda nemin duvarla yerleşmesini engelleyip kötü kokuların dağılmasını sağlayan elektronik ürünlerdir. Kontrol altına alınmayan nem solunum yolları başta olmak üzere dolaşım yolu rahatsızlıklarına ve romatizmal problemlere yol açarak insanların sağlığını tehdit etmektedir.

Sağlıklı ve konforlu ortamlar yaratan nem alma cihazı başta sağlığınıza , yaşadığınız ortama, mobilyalarınıza ve eşyalarınıza zarar verecek fazla nemi suya dönüştürerek engeller. Özellikle kışın dışarısı fazla nemli olduğundan içerisi çok kuru kalır. Soğuk havadan dolayı içerisi havalanmayınca nem dengesi de bozulur .Nem alma cihazları içinde bulunulan ortamın nem dengesini de korur.

Nem Alma Cihazı Çeşitleri 

Nem alma cihazları nem alma potansiyellerine göre iki türlüdür. Ev tipi ve sanayi tipi nem alma cihazı seçenekleri bulunmaktadır. Ev tipi nem alma cihazları kapasitesi ve bulunduğu alana göre sanayi tipi nem alma cihazlarına göre daha düşüktür. Tek odada kullanacağınız nem alma cihazı su haznesi daha düşük olmaktadır. arklı oda sıcaklıklarında yüksek performans kapasitesine sahip nem alma cihazları biriken suyu daha çabuk boşaltırlar. 

Ev tipi nem alma cihazı kapasiteleri genellikle 500 ml-20 LT arasında nem alma kapasitesine sahiptir. Sanayi tipi nem alma cihazları özellikle fabrikalarda ve atölyelerde üretilen ürünlerin bozulmasını engellemek için kullanılmaktadır. Daha büyük alanda kullanıldıkları için nem alma kapasiteleri daha yüksektir. Sanayi tipi nem alma cihazı 10 LT – 120 LT arasında nem alma kapasitesine sahiptir.

Nem Alma Cihazı Faydaları 

Nem alma cihazlarının faydalarından bazıları şunlardır :

  • Ev, ofis ve fabrikalardaki rutubeti ve rutubet kokusunu önler.
  • Beyaz eşyaların ve mobilyaların demir kısmının oksitlenmesini  önleyerek uzun süre kullanılmalarını sağlar.
  • Astım hastaları için temiz hava ortamı sağlar.
  • Üretim yerlerinde üretilen ve paketlenen ürünleri korur.
  • Kış aylarında duvarlarda oluşan ıslaklığı önleyerek duvar boyalarını korur.

Related Posts