Genel

Sanayi Tipi Nem Alma Cihazı Nedir?

KAPAK17

Havada bulunan su buharı miktarına nem deniliyor. Nem oranı ortalama olarak %50 olarak hesaplanmıştır ve bunun daha aşağısı ve yukarısı insan sağlığına zarar veriyor. Bu yüzden evlerde veya çalışılan ortamlarda nemin dengede tutulmasında büyük önem vardır.

Nem alma cihazı nem oranını dengede tutma ve sağlıklı nefes alma amacıyla kullanılan cihazlardır. Nem alma cihazlarının farklı türleri bulunur. Havada bulunan fazla su buharını çekerek  kuru bir hava ortamı sağlarlar. Nem alma cihazları ev, ofis,  küçük ve büyük işletmeler ve inşaat gibi alanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanıp üretiliyor.

Sanayi tipi nem alma cihazı ise duvara veya tavana monte edilen 49 ile 190 litre /gün kapasiteye sahip olan ticari nem alma cihazları olup ev dışında büyük alanlarda kullanılır.

Ev Tipi Nem Alma Cihazları

Ev tipi nem alma cihazı evlerde oluşan fazla nemi almak amacıyla kullanılıyor. Nemlenme binaların dayanıklılığını düşürür ve evlerin içinde ağır bir rutubet kokusu bırakır. Bu durumun önüne geçmek için geniş alanlarda da işlev gören son teknoloji nem alma cihazları kullanılır.

Ev tipi nem alma cihazı kullanılacak olan alanın büyüklüğüne, alanın nemlilik oranına göre farklı boyut ve özelliklerde olabilir. Nem alma cihazlarında su toplama haznesi ne kadar geniş olursa  verimliliği de o oranda artar. Evlerde özellikle ıslak zeminlerde, banyolarda ve çamaşır kurutulan odalarda oldukça idealdir.

 

Nem Alma Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Bir nem alma cihazı almadan evvel alanın metrekaresini ölçmek gerekir. Bu ölçüye bakarak nem alma cihazının boyutunu seçebilirsiniz.  Nem alma cihazlarının da tipine ve boyutuna göre fiyatları değişebilir. Seçeceğiniz cihaza göre fiyat aralığını öğrenebilirsiniz.

Nem alma cihazını nereye koyacağınıza da karar vererek yer tipi ya da duvar tipi nem alma cihazı kullanabilirsiniz.

Related Posts