Genel

Nem Kurutma Cihazları ile Nemlerden Kurtulun

Nem kurutma cihazları rutubet olarak adlandırılan kirli ve mikroplu havadan arındırmayı sağlar. Ev, salon ve hatta bodrum yerlerinde bile insan sağlığını riske atan rutubetten sadece bu cihazlar ile kurtulabilirsiniz.

Rutubetin elbette pek çok sebebi olabilir. Bu sebepler arasında yeni inşaat yapıları, ıslak zeminler veya sel felaketleri yer almaktadır. Özellikle inşaat alanlarında şap kurutma işlemi yapılmadığında daha çok görülür. Bu tür durumlardan kurtulmak için kurutma cihazları tercih edilmektedir.

Rutubetten Kurtaran Cihazların Verimlilikleri Nelerdir?

Cihazlar yardımıyla doğal olarak rutubetin geçmesi için beklenmesi gereken süre oldukça kısalacaktır. Aynı zamanda bu süre zarfında özellikle inşaat alanında faaliyetlerin durması ekonomik açıdan zarar verecektir. Buna ilaveten evlerde kullanıldığında ise kısa sürede rutubet oluşumunun kökünü kazımaktadır. Nem kurutma cihazları olmadan inşaat alanında ve ev sahasında rutubetten kurtulmak imkansızdır.

Yağmuru bol alan yerlerde veya kış aylarında şap kurutma işlemi yapılmadan kesintisiz şekilde inşaata devam edilememektedir. Bu noktada da cihazın verimliliği ön plana çıkmakta ve faaliyetlerin sürdürülebilir olmasını sağlamaktadır. Evlerde ısıtma giderini düşürür ve ekonomik açıdan fayda sağlar. Diğer ısıtıcılara göre daha verimli çalışır, basınç ve nem ayarları ile istenilen dereceye sabitlenebilir.

Nem Kurutma Cihazları Nelerdir ve Hangisi Tercih Edilmelidir?

Cihazlar müşteri ihtiyacına göre iki ayrı kola ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi sanayi tipi cihazlarken ikincisi ise daha çok ev ve türevlerinde tercih edilmektedir. Tercih genellikle müşteri tarafından yapılmaktayken teknik destekte sağlanmaktadır. Sanayi tipi cihazlar genellikle yüksek güçle çalışmakta ve daha büyük alanları kapsamaktadır.

Ev tipi cihazlar ise daha çok ev ve türevleri sahayı kapsayacak şekilde dizayn edilmiştir. Firmamız her iki tipteki kurutma cihazlarının da satışını ve bakımını yapabilmektedir. İhtiyacınıza göre bizlerle iletişime geçerek teknik destek alabilir ve hangisini kullanmanız gerektiği konusu üzerine bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda cihazların garantisi bulunmaktadır ve parça teminatı da tarafımızca sağlanmaktadır. Böylece sanayi tiplerinde işlerin aksamamasını sağlıyorken ev ve türevi alanlarda ise sağlıklı bir nefes sağlıyoruz.

Related Posts